ההבדל בין תוסף תזונה לתוסף מזון

תוסף תזונה

משמעות המונח "תוספי תזונה" היא שאנו מוספים לתזונה הכללית שלנו מוצרים (תוספים) אשר משפרים אותה.
לעומת זאת, כאשר מדובר על "תוסף מזון" (ולא תזונה), מדובר על רכיב בתוך מוצר מזון כגון צבעי מאכל, ממתיקים וכו'.
עקב הדמיון בשם יש נטייה בציבור הרחב להתבלבל בין שני המושגים, כאשר ההבדל בין תוסף תזונה לתוסף מזון הוא מהותי.

(נלקח מתוך ויקיפדיה – תוסף תזונה)

תוסף תזונה – ויטמין, מינרל, חומצת אמינו, צמח או מזון אחר, שאישר המנהל לצריכה כמזון, ולרבות תמצית, מיצוי, רכיב, תוצר פירוק, נגזרת או תערובת של כל אחד מאלה, למעט אם הוא –
תכשיר רשום לפי תקנות הרוקחים (תכשירים רפואיים), התשמ"ו-1986;
צמח מרפא כהגדרתו בתקנות הרוקחים (תנאי פתיחה וניהול של בתי מרקחת וחדרי תרופות), התשמ"ב-1982, ובלבד שאינו מוצג כמזון קונבנציונלי.
(נלקח – אתר משרד הבריאות)

תוסף מזון

 

היחידה לתוספי מזון אחראית על קידום בטיחות המזון מהיבט של חומרים המוספים או החודרים למזון בזמן ייצורו ותהליכים שהמזון עובר בזמן עיבודו והכנתו.

יחידת תוספי מזון מטפלת בחומרים המוספים למזון במתכוון בזמן ייצורו למטרה טכנולוגית במוצר המזון (תוספי מזון) וחומרים אשר שאריות שלהם עלולים להיות במזון, שלא במתכוון, כתוצאה משימוש בהם בתהליך הייצור (חומרים מסייעי ייצור) או חומרים שחדרו למזון בשיווק והכנת המזון (נדידת חומרים אל המזון מאריזה, מציוד, מכלים, כלי הגשה וחפצים הבאים במגע ישיר עם מזון).
היחידה מטפלת גם בתהליכים שהמזון עובר בזמן ייצורו והכנתו: הקרנת מזון, טיגון, תנור מיקרוגל וכו'. יחידת תוספי מזון אחראית על ניתוח סיכון בבטיחות המזון כתוצאה מהימצאות החומרים הנ"ל במזון והתהליכים שהוא עובר בזמן ייצורו ועיבודו. לפיכך, היא קובעת בחקיקה רמות מרביות של חומרים כנ"ל בסוגי מזון שונים ומוציאה נוהלים לפיקוח ואכיפה.

נציג היחידה משתתף בוועדת תקינה בינלאומית לתוספי מזון. כמו כן, יחידת תוספי מזון מרכזת את נושא המידע בנושא תוספי מזון בשירות המזון: ספרות מקצועית, מאגרי מידע והפצתו.

(נלקח מתוך אתר משרד הבריאות)

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

עגלת קניות